Explainer: oto jak działają kwadraty Super Bowl

ROCHESTER, N. Y. (WROC) — zaledwie kilka godzin przed wielką grą między Tampa Bay i Kansas City, możesz zobaczyć przyjaciół lub współpracowników przechodzących wzdłuż kwadratów Super Bowl.

to, co może wydawać się złożoną siatką liczb, jest w rzeczywistości dość prostym systemem punktacji, a biorąc udział, możesz wygrać przyzwoitą ilość gotówki. Poza tym jest o wiele bardziej losowy niż Drabinka March Madness, w której pewna wiedza na temat tego sportu zdecydowanie daje uczestnikom przewagę.

Chociaż istnieje kilka różnych sposobów, w jakie ludzie mogą grać w kwadraty Super Bowl, poniższe są najbardziej popularne wśród basenów z przyjaciółmi, rodzinami lub współpracownikami.

siatki

standardowy kwadrat Super Bowl to siatka 10×10. Każda drużyna grająca w grze jest przypisana do osi x i y, w tym przypadku Kansas City Chiefs i Tampa Bay Bucs. Każdej odpowiadającej kolumnie i wierszu zostanie później przypisana wartość liczbowa 1-9, wybrana losowo.

wstrzymaj się jeszcze z przypisywaniem cyfr, co następuje po kroku drugim, ale ta konfiguracja daje graczom 100 szans na wygraną. Pamiętaj tylko, aby pozostawić kolumnę i wiersz puste, aby uwzględnić liczby, gdy kwadrat zostanie wypełniony graczami (przykład poniżej).

wypełnianie go

po skonfigurowaniu wspornika kwadratów następnym krokiem jest po prostu zaproszenie ludzi do przyłączenia się do basenu lub do dołączenia do jednego z nich. Korzystanie z systemów online jest wygodne, ponieważ można to zrobić elektronicznie lub przez e-mail w zależności od oprogramowania, ale możesz je wypełnić ręcznie, jeśli wolisz bardziej tradycyjne metody.

Większość kwadratów pozwala graczom wybierać swoje komórki, ale zanim liczby zostaną przypisane, jest to raczej losowe, co utrzymuje równe pole gry dla ludzi, którzy wielu nie śledzą piłki nożnej tak ściśle jak inni.

przydzielanie liczb

gdy gracze wypełnią pola, następnym krokiem jest wypełnienie ich odpowiednimi numerami. Wiele konfiguracji kwadratowych online losowo wybierze sekwencję numeryczną dla ciebie, ale jeśli robisz to w trybie offline, po prostu rozłóż cyfry w sposób, który zapobiega wzorcom. O tak….

ponownie, Ta konfiguracja stwarza 100 szans dla graczy na wygraną. Zwycięzca lub zwycięzcy zostaną ostatecznie rozstrzygnięci przez końcowy wynik każdego kwartału i końcowy wynik gry.

kto wygra

W większości pól Super Bowl, zwycięzca zostanie wyłoniony na koniec pierwszej kwarty, drugiej kwarty, trzeciej kwarty, plus końcowy wynik meczu. O zwycięstwie decyduje ostatnia liczba w wynikach każdej drużyny, a następnie dopasowanie tych cyfr na siatce, aby zobaczyć, gdzie przecinają się kwadraty.

na przykład, jeśli wynik na koniec pierwszej kwarty wynosi 7, 3, zwycięzcą pierwszej kwarty będzie:

proces ten będzie również realizowany w drugiej i trzeciej kwarcie. Gdyby wynik końcowy był 31, a wynik końcowy 24, zwycięzcą byłby:

chociaż niektóre formaty kwadratowe i wypłaty różnią się, standardową punktacją jest to, że zwycięzcy pierwszego, drugiego i trzeciego kwartału otrzymają 20% puli, a końcowy wynik (czwarty kwartał) otrzyma pozostałe 40%. Sprawdź szczegóły w kwadratowym organizerze.