karrier pszichológusként

“pszichológus egy nagyon jó választás a szakmai rendkívül jövedelmező karrier.”

mielőtt folytatná ezt a karriert…. Először is, hadd magyarázzam meg a “pszichológus”.

a pszichológus a pszichológia szakértője vagy szakembere.

néha az emberek azt gondolják, hogy a pszichológus és a pszichiáter ugyanaz a szakma, de mindkettő teljesen más.

pszichiáter vagy más orvos gyógyszert használ a kezeléshez, míg a pszichológusok csak beszélgetési terápiát használhatnak kezelésként.

“a pszichológus az agy betegségeinek kezelésére és diagnosztizálására szakosodott szakember, mentálisan vagy érzelmileg zavart és viselkedési problémák.”

“a pszichológia kifejezés először az 1870-es években jelent meg.”

Indiában az első pszichológiai tanszéket a kalkuttai Egyetemen hozták létre 1915 elején.

a pszichológus típusai:

klinikai & tanácsadó pszichológusok: ezek a betegekkel dolgoznak és mentális egészségügyi ellátást nyújtanak.

szervezeti & közösségi pszichológusok: akik pszichológiai elméleteiket, kutatásaikat és technikáikat alkalmazzák az ipar, az üzleti élet, a társadalmi juttatási szervezetek stb.

akadémikusok: pszichológiai kutatásokat végeznek vagy pszichológiát tanítanak főiskolákon vagy egyetemeken.

a pszichológiára használt általános kifejezés a ” tudós “vagy” tudósok “(az a személy, aki kutatási projektekben vesz részt) és a” szakmai “vagy” gyakorló ” (az a személy, aki pszichológiai kutatást alkalmaz). A pszichológus munkája tanácsadás és pszichoterápia alkalmazása a betegek számára. Ahhoz, hogy pszichológus legyen, szüksége van egy mester-és doktori fokozatra a pszichológiában. A pszichológia gyakorlásához engedélyre van szükség.

karrier tippeket kaphat pszichológusban e-mailben vagy sms-ben az alábbi űrlap kitöltésével:

kérjük, várjon…

tanfolyamok & jogosultság

ellenőrizze még: Top orvosi tanfolyamok

tehát pszichológus akarsz lenni?

az első lépés, hogy lesz egy pszichológus, akkor kell, hogy fedezze fel a teljes mértékben szinten, azaz Bachelor pszichológia, posztgraduális diplomát, majd Ph.D fokozatot. A pszichológia programok kiterjesztették 4 év egyetemi diploma mellett 4 nak nek 6 év doktori fokozat.

számos indiai egyetem kínál különféle tanfolyamokat az alapképzéstől a Ph.D fokozatig ezen a területen. A hallgatók által választott legkeresettebb kurzusok közül néhányat itt sorolunk fel:

Bachelor tanfolyamok (hároméves időtartam):

  • B. Sc pszichológia
  • BA (Hons) pszichológia
  • Bachelor of Arts pszichológia

mesterkurzusok (két év időtartama):

  • Master of Arts pszichológia
  • Master of Arts Alkalmazott Pszichológia
  • Master of Arts tanácsadás pszichológia
  • M. Sc pszichológia

doktori képzés (két év időtartam):

  • pszichológia filozófia doktora
  • M. Phill a pszichológiában

oktatási követelmények: a hallgatók 12.után jelentkezhetnek alapképzésre. A pszichológia posztgraduális (mester) tanfolyamaihoz bármely elismert egyetemen pszichológiai diplomát kell szereznie. Mert M. Phill & Ph.D tanfolyamok, a hallgatóknak pszichológia mesterképzést kellett volna végezniük.

Ellenőrizze:

Top tanfolyamok után 12. tudomány

sok egyetem kínál közvetlen felvételi a diákok ezen tanfolyamok esetén a hallgatók száma kevesebb, mint a helyet kiosztott. Míg néhány más főiskola vagy egyetem saját felvételi vizsgát szervez a felvételik biztosítására. Néhány felvételi vizsgát itt sorolunk fel:

  • Amrita Vishwa Vidyapeetham minden indiai felvételi vizsga
  • Manipal Egyetem ma klinikai pszichológiai felvételi vizsga
  • Delhi Egyetem M.Alkalmazott Pszichológia felvételi vizsga
  • Annamalai Egyetem M.Sc Klinikai Pszichológia felvételi vizsga
  • National Institute of Mental Health and Neuro Sciences felvételi vizsga

hol kap felvételi?

Top főiskolák folytatni tanfolyamok a pszichológia területén az alábbiakban:

  • Indiai Pszichológiai Intézet & Research, Bangalore
  • Delhi Egyetem, Újdelhi
  • Kalkuttai Egyetem, Kolkata
  • Annamalai Egyetem, Chandigarh
  • Amrita Vishwa Vidyapeetham

szükséges készségek:

a pszichológussá váláshoz a pályázóknak van néhány kulcsfontosságú készségük, amelyek segítenek nekik profi pszichológussá válni. A készségek az alábbiakban találhatók:

  • empátiát kell mutatnia ügyfelei iránt, hogy habozás nélkül megoszthassák veled érzéseiket vagy problémáikat. Így szabadon mondhatnak bármit.
  • erős kommunikációs készséggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy hatékonyan kommunikáljon az ügyféllel.

a benned lévő megfigyelési képességnek nagyon pontosnak kell lennie. Ez segít megérteni az arckifejezés, testhelyzet, akciók és még sokan mások az emberek.

karrier hatókör

“a munkalehetőségek végtelenek egy pszichológus számára.”

könnyen találnak munkát a magán-és kormányzati szektorban. Pszichológus többnyire különböző egyetemeken, főiskolákon, & iskolákban, kórházakban, klinikákon, kormányzati szervekben stb. Az olyan országok, mint Európa, USA, Új-Zéland & Ausztrália A Népszerű helyek a munkalehetőségek számára.

a pszichológia foglalkoztatottsága várhatóan néhány év múlva emelkedik. A legtöbb munkalehetőség a klinikán és az iskolai pszichológusban nyílik meg. Az egészségügyi központok, kórházak, mentálhigiénés központok, szociális egészségügyi szolgáltatások és iskolák iránti nagyobb kereslet miatt a foglalkoztatás növekedése a pszichológiai szektorban. Az öregedő népesség növekedésével, mentális problémákkal, fizikai problémákkal növekszik a pszichológus igénye. Számos ágazat kínál a pszichológia fokozat birtokosának. különböző kórházakban különböző pszichológiai osztályokon dolgozhat.

Felvételi Területek:

  • rehabilitációs központok
  • pszichológiai kutatóközpontok
  • reklámipar
  • Oktatás
  • jóléti szervezetek
  • pszichológiai értékelés és tesztelés
  • kutatóintézetek
  • megelőző programok kidolgozása
  • kriminalisztika
  • egyetemek/iskolák
  • Gyermek – / Ifjúsági tanácsadó központok

pszichológus feladatai:

  • az emberi viselkedés és érzelmi minták azonosítása és kutatása.
  • használjon tesztet és értékelést a beteg mentális egészségi állapotának diagnosztizálásához.
  • megfigyeléseik, interjúik, felméréseik és egyéb alkalmazott módszereik révén gyűjtöttek információkat.
  • keresés szervezeti, pszichológiai, érzelmi, viselkedési, rendellenességek diagnosztizálása, kutatási tanulmányukból gyűjtött információk felhasználásával.
  • hosszú távú tanácsadás a mentális betegségben szenvedő betegek számára
  • ossza meg betegei problémáit és vonja le a következtetéseket.
  • jelentések, cikkek, kutatási elmélet írása és az összegyűjtött adatok megosztása.
  • tanulmányozza a viselkedést és az agyi funkciókat.

Állásprofilok

  • pszichoterapeuta
  • tanácsadó
  • tanár
  • tanácsadó
  • klinikai pszichológus
  • pszichiáter
  • klinikai szociális munkás
  • pszichiáter nővér
  • művészeti terapeuta
  • gyakorló

fizetés

“pszichológus M. Phill & Ph.D fokozatot keres egy nagyon szép fizetési csomag.”

a pszichológus fizetése különböző tényezőktől függ, mint például az oktatás, a tapasztalat, a szakterület, a munkaterület stb.

Indiában a pszichológus átlagos fizetése Rs között van. 2,5-3,5 lacs évente. Ha egyszer kap létre ezen a területen, vagy szakosodnak bármely ága lehet többet keresnek.

az Egyesült Államokban a pszichológus átlagosan évi 70 ezer dollárt keres.

Könyvek & tananyagok

néhány jó könyvet, hogy tanulmányozza a pszichológia itt felsorolt:

gondolkodás gyors és lassú, Daniel Kahneman

az álmok értelmezése Sigmund Freud

a szokás hatalma Charles M. Duhigg

korunk neurotikus személyisége Karen Horney

az ellenszer: boldogság olyan embereknek, akik nem bírják a pozitív gondolkodást Oliver Burkeman

a pszichológus karrierjével kapcsolatos további információkért kérdezze meg alább a kérdéseit.